36 طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان گچساران افتتاح و کلنگ زنی شد

به مناسبت دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و کلنگ زنی شد..

           

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با حضور علی خوان پايه فرماندار شهرستان گچساران و جمعی از مدیران کل استانی در آیین بهره برداری و کلنگ زنی طرح های عمرانی و اقتصادی دهه فجر در گچساران گفت: این تعداد طرح ها با اعتباری بیش از  یکهزار و ۴۹۰ میلیارد ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنان شروع شده است.
عزیز فیلی گفت:  این طرح ها در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های برق، آب، ورزش، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش مناطق شهری و روستایی است.
وی اظهار داشت از این تعداد ۲۳ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از ۸۴۰ میلیون ریال افتتاح شد.
فیلی، طرح تامین آب ۵۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه باباکلان با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۹۰ نفر، کلینیک تخصصی شفا با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، مرکز جامعه سلامت روستای دیل با اعتبار پنج میلیارد ریال، طرح شبکه آبیاری و تحت فشار ۱۲۰ هکتاری باغات دیل و چرزو با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۳۷۵ نفر، لکه گیری و اجرای روکش محور گچساران- خیرآباد با ۳۴ میلیارد ریال اعتبار را از مهمترین طرح های افتتاح شده در این شهرستان اعلام کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تعداد طرح‌ هایی که کلنگ زنی شدند را ۱۳ مورد در بخش‌های مختلف اعلام کرد و افزود:۶۴۰ میلیارد ریال برای این طرح‌های جدید تخصیص یافت.
عزیز فیلی افزود: هم اکنون عملیات اجرایی طرح‌های ترمیم جاده و اجرای کمربندی روستای باباکلان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، کلنگ زنی طرح سالن ورزشی روستای آبشیرین با اعتبار ۲۵ میلیارد، طرح تامین آب زمین کشاورزی ۱۲ هزار هکتاری از سد چم شیر با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال، سالن ورزشی روستای آرو با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار و طرح بهبود و توسعه کانال آبیاری ۵۰۰ هکتار از  زمین های کشاورزی منطقه رودبال با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
وی تصریح کرد: همچنین پنج طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۵۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و عملیات اجرایی ۲ طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.

           
 • کد خبر 162
 • برچسب‌ها

  اخبار پربازدید                    

             

  ۱۰ خبر اول

                 
                 

  تازه‌ترین اخبار