به نقل از صدیق نیوز : ابوالفضل ابوترابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون معیار رأی اعتماد به وزرا اظهار داشت: در خصوص وزرا فرصت ریسک نداریم، وزیر باید شخصی باشد که سابقه یک‌سری از کارهای مدیریتی میانی حدأقلی را داشته باشد و با ساختارها و حوزه‌های مختلف آشنا باشد زیرا فرصت […]

به نقل از صدیق نیوز :

ابوالفضل ابوترابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون معیار رأی اعتماد به وزرا اظهار داشت: در خصوص وزرا فرصت ریسک نداریم، وزیر باید شخصی باشد که سابقه یک‌سری از کارهای مدیریتی میانی حدأقلی را داشته باشد و با ساختارها و حوزه‌های مختلف آشنا باشد زیرا فرصت آزمون و خطایی باقی نمانده‌ است.

ادامه مسیر فعلی کشور را به ناکجا آباد می‌رساند

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته بعد این است که شخص وزیر باید شجاع باشد، در حال حاضر نیاز به‌ تصمیمات شجاعانه داریم زیرا باید اصلاح ساختارهای بنیادین صورت بگیرد و برای این تغییرات بنیادین انسان‌های شجاع نیاز است وگرنه ادامه مسیر فعلی کشور را به ناکجا‌ آباد می‌رساند.

وی در ادامه بیان‌ داشت: ادامه مسیر اداری و بروکراسی ما را به جایی نمی‌رساند یعنی تا نظام اداری تغییر نکند امکان پیشرفت کشور محال است و پیشرفت کشورهای دیگر دنیا مثل مالزی و چین به این دلیل است که در ابتدا نظام اداری‌شان‌ را اصلاح کردند؛ در اصلاح نظام اداری نیاز به مدیران شجاع است تا تحول بنیادین انجام دهند و زیر میز بزنند.

مبارزه با فساد اعتقاد وزیران انتخابی باشد

ابوترابی خاطرنشان کرد: ویژگی بعدی پاکدستی است، پاکدستی‌ در شرایط فعلی که اعتماد مردم سلب شده مهم بوده و نیاز است وزیر، معاونان و دیگر مسؤولان پاکدست باشند و مبارزه با فساد شعار آن‌ها باشد و به آن اعتقاد و باور داشته باشند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: معیار بعدی رأی اعتماد به وزرا پرکاری است، شرایط فعلی وقت تنبلی نیست و شرایط به گونه‌ای است که کشور ظرفیت از دست دادن فرصت‌ها را ندارد، مهم‌ترین نفوذهای دشمن برای ضربه زدن به یک کشور با ترک فعل‌ها انجام می‌شود.

برجام فرصت‌سوزی زیادی برای کشور داشت

وی تأکید کرد: باید پرکاری در دستور کار قرار بگیرد، برای اینکه ترک فعل‌های بزرگ را جبران کنیم و فرصت‌ها را از دست ندهیم؛ برای مثال برجام فرصت‌سوزی زیادی برای کشور ما انجام داد و با پرکاری وزرا باید این موضوع جبران شود.

ابوترابی با اشاره به مشکل کم‌آبی در اصفهان و کشور عنوان کرد: یک‌سری از کارها در داخل استان انجام می‌گیرد و یک‌سری از‌کارها به صورت ملی؛ داخل اصفهان نیاز است صنایع آب‌بر مثل فولاد، نیروگاه تولید برق و پالایشگاه ممنوع اعلام شود زیرا جز آلودگی هوا ‌و مصرف بالای آب برای ما چیز دیگری نداشته است.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی  گفت: در ادامه باید به سمت صنعت گردشگری برویم؛ صنعت گردشگری زیرمجموعه‌هایی از جمله علمی، درمانی، اکوتوریست و صنایع دستی دارد؛ البته این موارد پیش‌نیازهایی دارد برای مثال ایجاد موزه که مساحت آن حداقل به اندازه موزه لوور باشد که ظرفیت آن در کارخانه ریسندگی خیابان چهارباغ بالا که متروکه شده وجود دارد.

نباید صنایع آب‌بر را توسعه داد

وی یادآور شد: یا ایجاد فرودگاهی که در شأن اصفهان و ایران باشد؛ کشورهای همسایه مثل قطر با اینکه جمعیت کمی دارد اما فرودگاه‌های بزرگی دارد و این مورد پیش‌نیاز است؛ مورد بعدی آوردن دبیرخانه جنبش غیرمتعهدها در ساختمان اجلاس و همایش‌های بین‌المللی که ظرفیت عالی است.

ابوترابی مطرح کرد: موارد مطرح شده فعالیت‌هایی بود که در استان باید انجام شود و برخی فعالیت‌ها نباید انجام شود؛ نباید صنایع آب‌بر را توسعه داد و حتی نیاز است آن را از استان خارج کرد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی  اعلام کرد: اگر قرار است ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پول بدهند و آب را شیرین کنند و از خلیج‌فارس به اصفهان منتقل کنند، اگر پول بدهیم این صنایع را از اصفهان به خلیج فارس منتقل کنیم کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

وی گفت: نیاز است که برخی کارها نیز ملی انجام شود؛ برای مثال نیاز به سند جامع آب برای کل کشور داریم که این سند جامع آب فراتر از زاینده‌رود است.

انتهای‌ پیام/۶۳۱۲۵/ح۲۰/یخبرگزاری صدیق نیوز