به نقل از صدیق نیوز : ایسنا/لرستان مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: عزاداران لرستانی در روز تاسوعا و عاشورا ۴۹۷ واحد خون اهدا کردند. غلامرضا حامدی گفت: عزاداران حسینی هر ساله در تاسوعا و عاشورا در پویش نذر خون با هدف کمک به بیماران نیازمند خون، اقدام به اهدای خون می‌کنند. وی افزود: با […]

به نقل از صدیق نیوز :

ایسنا/لرستان مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: عزاداران لرستانی در روز تاسوعا و عاشورا ۴۹۷ واحد خون اهدا کردند.

غلامرضا حامدی گفت: عزاداران حسینی هر ساله در تاسوعا و عاشورا در پویش نذر خون با هدف کمک به بیماران نیازمند خون، اقدام به اهدای خون می‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونا تلاش شد تا همه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز اهدای خون رعایت شود تا اهداکنندگان در شرایط مناسبی در این عمل خداپسندانه شرکت کنند.

مدیرکل انتقال خون لرستان افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ۵۶۸ نفر برای اهدای خون به پایگاه‌های خونگیری مراجعه کردند که از این تعداد ۴۹۷ نفر موفق به اهدای خون شدند.

حامدی عنوان کرد: از این تعداد ۲۶۶ نفر اهداکنندگان مستمر و ۶۳ نفر بانوان بودند که با شرکت در پویش نذر خون، به بیماران نیازمند خون اهداکردند.

وی با اشاره به شرایط نگهداری خون گفت: خون‌های اهدایی زمان خاصی برای استفاده دارند و تلاش شد تا افرادی که قصد شرکت در پویش نذر خون را دارند، برنامه ریزی شده تا در فواصل مختلف در ماه محرم اقدام به خونگیری شود تا همیشه بتوانند به بیماران کمک کنند.

انتهای پیام


خبرگزاری صدیق نیوز