به نقل از صدیق نیوز : حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در اهواز اظهار کرد: چهار نوع تسهیلات دانشجویی با اقساط بلندمدت برای سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده است. وی اضافه کرد: این تسهیلات برای دانشجویان مقاطع تحصیلی دکتری، کارشناسی‌ارشد و کارشناسی تا سقف ۴۰ میلیون تومان […]

به نقل از صدیق نیوز :

حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در اهواز اظهار کرد: چهار نوع تسهیلات دانشجویی با اقساط بلندمدت برای سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: این تسهیلات برای دانشجویان مقاطع تحصیلی دکتری، کارشناسی‌ارشد و کارشناسی تا سقف ۴۰ میلیون تومان قابل استفاده خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، این وام‌ها را شامل وام وزارت علوم و تحقیقات، بانک‌های قرض‌الحسنه، ملی، سامانه آموزشیار و از منابع داخلی واحد اهواز اعلام و بیان کرد: دانشجویان برای دریافت هرکدام از وام‌ها، می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های تعیین شده به‌صورت غیرحضوری اقدام کنند.

براتی با اشاره به اینکه ثبت‌نام وام وزارت علوم و تحقیقات از طریق نشانی اینترنتی bp.swf.ir امکان‌پذیر است، گفت: این وام برای دانشجویان مقطع دکتری پنج میلیون تومان، مقطع کارشناسی ارشد دو میلیون تومان و مقطع کارشناسی یک میلیون تومان با اقساط ۶۰ ماهه و بازپرداخت ۹ ماه بعد از فراغت از تحصیل در نظر گرفته شده است.

وی، جزئیات سایر تسهیلات اعطایی به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان را به این شرح اعلام کرد:

جزئیات انواع وام‌های دانشجویی به تفکیک مقاطع تحصیلی/ تسهیلاتی برای دانشجویان تا سقف ۴۰ میلیون تومان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان همچنین با بیان اینکه نرخ کارمزد تسهیلات دانشجویی برای وام‌های وزارت علوم و تحقیقات و بانک قرض‌الحسنه چهار درصد است، گفت: این نرخ برای وام بانک ملی ۱۰ درصد و برای سامانه آموزشیار بدون کارمزد است.

براتی با بیان اینکه تسهیلات اعطایی به‌صورت غیرنقد و به حساب شهریه دانشجویان واریز می‌شود، درباره نحوه ثبت‌نام دریافت این نوع تسهیلات گفت: دانشجویان می‌توانند برای دریافت وام وزارت علوم و تحقیقات از طریق bp.swf.ir، وام‌های بانک قرض‌الحسنه و بانک ملی از طریق sajed.iau.ir و سامانه آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir اقدام کنند.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/


خبرگزاری صدیق نیوز