به نقل از صدیق نیوز : به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، سرهنگ حبیب مومنی ظهر امروز در مراسم استقبال پرستاران و پزشکان نیروی زمینی سپاه توسط مسوولان شهرستان در گلزار شهدای گمنام گنبدکاووس اظهار کرد: تعداد ۵۰ پرستار و پزشک از سراسر کشور به پیکره سلامت شهرستان گنبدکاووس ترزیق شده که امروز در بیمارستان‌های […]

به نقل از صدیق نیوز :

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، سرهنگ حبیب مومنی ظهر امروز در مراسم استقبال پرستاران و پزشکان نیروی زمینی سپاه توسط مسوولان شهرستان در گلزار شهدای گمنام گنبدکاووس اظهار کرد: تعداد ۵۰ پرستار و پزشک از سراسر کشور به پیکره سلامت شهرستان گنبدکاووس ترزیق شده که امروز در بیمارستان‌های مختلف توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر نیروهای کادر درمان نیز به بیماری کرونا مبتلا شدند و کمبود نیروی انسانی در بخش درمان احساس می‌شود نیروی زمینی سپاه در استان‌هایی که با کمبود نیرو مواجه باشند، نیرو اعزام می‌شود.

* مومنی: نیروی زمینی سپاه تا ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در کنار بخش درمان است

معاون درمان بهداری نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: در کنار ۵۰ نیروی اعزام شده به گنبدکاووس یک دستگاه ۶۰۰ لیتری اکسیژن‌ساز برای بیمارستان شهدای ۱۲ دی، ۳۲ تخت بیمارستانی به همراه تجهیزات به این شهرستان منتقل شده که در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.


کاروان سلامت بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت کمک به کادر درمان استان گلستان


کاروان سلامت بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت کمک به کادر درمان استان گلستان

 

وی ادامه داد: در روزهای آتی نیز ۵۰ نیروی انسانی پزشک و پرستار و ۱۰ تخت ویژه مراقبت‌های پزشکی به این شهرستان اعزام می‌شود.

مومنی گفت: نیروی زمینی سپاه تا پایان ریشه‌کنی ویروس کرونا در کنار مردم و بخش درمان خدمات خود را ارائه می‌دهد.

* نخستین گروه پزشکی نیروی زمینی سپاه وارد شهرستان گنبدکاووس شد/ ۴۴۷ بیمار در بیمارستان‌های گنبدکاووس بستری هستند

جانشین فرمانده سپاه نینوا گلستان در این مراسم گفت: با توجه به بحرانی شدن وضعیت شهرستان گنبدکاووس به لحاظ شیوع بیماری کرونا تیمی متشکل از پرستاران و پزشکان نیروی زمینی برای کمک به کادر درمان و کاهش آلام مردم آسیب‌دیده وارد شهرستان گنبدکاووس شد.

سیدموسی حسینی اظهار کرد: این گروه در بدو ورود در مزار گلزار شهدای گمنام حضور یافته و ضمن تجدید عهد پیمان با شهدا و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی کار خود را در بیمارستان‌های شهرستان آغاز کردند.


سیدموسی حسینی جانشین فرمانده سپاه نینوا گلستان در گلزار شهدای گمنام گنبدکاووس


سیدموسی حسینی جانشین فرمانده سپاه نینوا گلستان

وی تصریح کرد: قرار است کمک‌هایی نیز برای مرکز استان در راستای حوزه سلامت از طرف نیروی زمینی ارتش انجام شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس در این مراسم اظهار کرد: با توجه به روند رو به رشد مراجعین به بیمارستان‌های شهرستان و افزایش ۱۲۰ درصدی بستری‌شدگان نسبت به ظرفیت تعداد تخت‌های بیمارستانی تصمیم گرفتیم تا بیمارستان صحرایی و یا سیار را در شهرستان دایر کنیم.

وی تصریح کرد: رایزنی‌هایی با نیروی زمینی سپاه انجام شد و قرار شد یک دستگاه اکسیژن‌ساز، ۳۲ تخت بیمارستانی و ۱۰۰ نیروی پزشک و پرستار از سراسر کشور برای کمک به کادر درمان شهرستان وارد گنبدکاووس شود.


۵۰ پرستار و پزشک «کاروان سلامت» بهداری نیروی زمینی سپاه در گنبدکاووس


۵۰ پرستار و پزشک «کاروان سلامت» بهداری نیروی زمینی سپاه به همراه مدیران گنبدکاووس


مدیران گنبدکاووس در مراسم استقبال از کاروان سلامت بهداری نیروی زمینی سپاه


مدیران گنبدکاووس در مراسم استقبال از کاروان سلامت بهداری نیروی زمینی سپاه

 

فرهاد بدیعی گفت: امروز ۵۰ نفر از این نیروها به همراه تجهیزات عنوان شده وارد شهرستان شد.

وی بیان کرد: به منظور کاهش بار مراجعان به بیمارستان‌ها از ۱۸ مردادماه درمان سرپایی بیماری کرونا با ترزیق داروی «رمدیسیویر» در کلینیک بیمارستان طالقانی از ساعت هشت صبح تا ۲۰ شب با نسخه مکتوب پزشکان متخصص شهرستان انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس ابراز کرد: تاکنون ترزیق این دارو در بیمارستان‌های پیامبر اعظم (ص)، شهید مطهری و تامین اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود.

وی گفت: از طرف سازمان نظام پزشکی شهرستان تعداد یک‌هزار عدد کیت تشخیص بیماری کرونا، چهار عدد کپسول اکسیژن با رگلاتور به ارزش یک میلیارد ۸۰۰ میلیون ریال توسط خیرین سلامت تهیه و به بخش درمان شهرستان ترزیق شد.

انتهای پیام/۲۳۰۷خبرگزاری صدیق نیوز