به نقل از صدیق نیوز : به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن فتحی امروز در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس در پایان نخستین سال فعالیت مجلس یازدهم، اظهار داشت: حضور در میان مردم و دیدن صحنه‌های واقعی زندگی مردم توسط نمایندگان از جنبه‌های بارز مجلس […]

به نقل از صدیق نیوز :

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن فتحی امروز در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس در پایان نخستین سال فعالیت مجلس یازدهم، اظهار داشت: حضور در میان مردم و دیدن صحنه‌های واقعی زندگی مردم توسط نمایندگان از جنبه‌های بارز مجلس از دیدگاه رهبر انقلاب بود.

وی افزود: حضور نیروهای جوان و پُرتوان در مجلس و اشاره به نقش پررنگ آنان در کسب کارنامه پرافتخار خانه ملت، از کلیدواژه‌های امیدوارکننده سخنان رهبر انقلاب است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید رهبری در لزوم رعایت عقلانیّت و آرامش در کار مجلس، گفت: انقلابی‌گری آن روحیه‌ اقدام صحیح، عازم‌ و جازم در جهت درستی است که با عقلانیّت برخاسته از روحیه‌ انقلابی‌گری ترسیم شده است.

فتحی با تاکید به اهمیت توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به نمایندگان مجلس اظهار داشت: لزوم شناسایی آسیب‌های مجلس و اجتناب از آنها، اهمیت کار کارشناسی و لزوم استفاده از آن برای بالابردن سطح کیفی قوانین و  رعایت اولویت‌ها و مسائل اساسی کشور راهبرد و مسیر پیش روی ما خواهد بود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت اصلی کشور برطرف کردن موانع تولید و پشتیبانی از تولید است، گفت: اگر تولید احیاء شود، اقتصاد کشور جان خواهد گرفت.

وی عملکرد شورای نگهبان را در بررسی صلاحیت‌ها همسو و همراستا با قانون عنوان کرد و افزود: به فرموده رهبر انقلاب عدم احراز صلاحیت برخی افراد به معنی بی‌صلاحیتی آنان نیست بلکه به این معنا است که شورای نگهبان با توجه به گزارش‌ها، امکانات و آشنایی‌های خود نتوانسته صلاحیت آن فرد را تشخیص دهد، اگر چه ممکن است آن فرد صلاحیت بالایی هم داشته باشد.

فتحی بیان داشت: اولویت دادن به مسائل اقتصادی و معیشتی با تصویب قوانینی مانند «بسته اقتصاد مردمی»، «قوانین ناظر به افزایش تولید و کاهش قیمت مسکن»، «تعیین تعرفه خرید محصولات کشاورزی»، «الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی»، «کاهش مالیات واحدهای تولیدی»، «اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی»، و اهتمام به اصلاح ساختار بودجه و نوسازی نظام بانکی و مالیاتی، و همچنین قوانین مهم دیگر از جمله مصوبه اقدام راهبردی در موضوع هسته‌ای از مهمترین اقدامات مجلس در سال اول بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: الطاف رهبر معظم انقلاب اسلامی قوت قلبی بود تا مجلس انقلابی در آغاز دومین سال فعالیتش با انگیزه دوچندان در صدد خدمت به ملت عزیز و انقلابی ایران برآید.

وی اذعان کرد: به کار بردن صفاتی چون پرکار، کارآمد و دارای همت بلند برای مجلس یازدهم بخوبی حجت را بر ما تمام کرد در مسیر درست خدمت قرار داریم و از خداوند بزرگ مسالت داریم لیاقت این صفات را داشته باشیم. 

فتحی در ادامه افزود: امید داریم ملت بزرگوار ایران در ۲۸ خردادماه با حضور پرشکوه پای صندوق‌های رای کار را تمام کرده و با انتخاب رییس جمهوری تازه نفس راه را برای تقویت نهادهای خدمتگزار جمهوری اسلامی باز کرده تا در مسیر حل مشکلات قدم برداریم.

وی گفت: امید داریم با هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب، همیاری و همراهی ملت بزرگوار و اتحاد و یکدلی قوای مختلف کشور فصلی جدید برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در راستای خدمت به مردم و کشور آغاز شود.

فتحی در پایان گفت: بر خود لازم می‌دانم قدردان عنایات رهبر معظم انقلاب بوده و در راستای تحقق مطالبات ایشان در مجلس نهایت سعی و تلاشم را بخرج بدهم.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰خبرگزاری صدیق نیوز