به نقل از صدیق نیوز : به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام امین عباسی ظهر امروز در سلسله‌نشست‌های غدیر که توسط هیات زینبیون(فعالان رسانه‌ای همدان) در دفتر ایسنا برگزار شد به اهمیت ابعاد فرهنگ غدیر پرداخت و اظهار کرد: نخستین ویژگی غدیر را باید یاس و ناامیدی دشمنان دانست ضمن اینکه در روایات نیز […]

به نقل از صدیق نیوز :

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام امین عباسی ظهر امروز در سلسله‌نشست‌های غدیر که توسط هیات زینبیون(فعالان رسانه‌ای همدان) در دفتر ایسنا برگزار شد به اهمیت ابعاد فرهنگ غدیر پرداخت و اظهار کرد: نخستین ویژگی غدیر را باید یاس و ناامیدی دشمنان دانست ضمن اینکه در روایات نیز عنوان شده که بینی شیطان در این روز به خاک مالیده شد.

وی با بیان اینکه عید غدیر در بین سایر اعیاد شیعیان از اهمیت بسیاری برخوردار است دلیل این مهم را اهمیت این روز به لحاظ نگرانی دشمنان و شیاطین دانست و گفت: از آن جا که تقابل حق و باطل همیشگی است جریان باطل به خوبی می‌داند که با جاری شدن فرهنگ غدیر در جامعه دیگر اثری از آن نخواهد ماند.

این استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه جریان باطل با هیچ سازوکاری حاضر نیست دست از دشمنی خود بردارد افزود: باطل همیشه و در همه حال علیه حق سرمایه‌گذاری و اقدام می‌کند چون حیات خود را در قبال نبود حق و یا تضعیف آن می‌داند.

وی با تأکید بر اینکه از روز عید غدیر آخرین حج پیامبر گرامی اسلام تا امروز خط سیر جریان باطل علیه حق بر محور غدیر بوده است تأکید کرد: از آن جا که در غدیر عنوان شد که اکمال و اتمام دین به امامت و ولایت است و این فرهنگ متعالی باید تکمیل‌کننده تشکیل حکومت الهی باشد همین موضوع باعث دشمنی کینه‌توزانه غدیر با این عید بزرگ شد.

عباسی با بیان اینکه تمام انبیای الهی دنبال ایجاد حکومت بودند اما برخی در برهه زمانی کوتاهی موفق شدند و بسیاری نیز خیر گفت: اگر پیامبران دنبال تشکیل حکومت الهی نبودند چرا در امر دعوت به هدایت اول به سمت سلاطین و پادشاهان می‌رفتند نه مردم کوچه و بازار؟.

وی با گریزی به دوره ۱۰ ساله حکومت حضرت رسول(ص) زد و با بیان اینکه دشمنان چنان از این واقعه ترس و نگرانی داشتند که در این مدت ۷۰ جنگ به پیامبر تحمیل کردند گفت: توجه به این مسائل نکات عجیب و در عین حال درس‌آموزی است.

این استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه غدیر ادامه‌دهنده تلاش پیامبران برای تشکیل حکومت الهی بود اما دشمنان آن را برنتابیدند گفت: غدیر رمز و مقدمه ظهور است زیرا این فرهنگ عقلی را به بشریت معرفی می‌کند که بالاتر از تمام عقول است.

وی با بیان اینکه غدیر مظلوم واقع شده و در مظلومیت این فرهنگ همین بس که تا زمان امام صادق(ع) کسی جرات نمی‌کرد از این عید حرفی به میان آورد اظهار کرد: ولایتمداری و عدالت‌محوری دو رکن اصلی فرهنگ غدیر است که باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای شود.

عباسی تصریح کرد: شیعه با دو فرهنگ غدیر و اربعین می‌تواند در مقابل فرهنگ غرب بایستد به شرط اینکه غدیر نیز مانند اربعین جهانی شود.

وی با تأکید بر اینکه کشور مانند انقلاب سیاسی به انقلاب فرهنگی و اقتصادی نیاز دارد توجه به این مهم را در پیشرفت جامعه اسلامی مهم دانست.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/خبرگزاری صدیق نیوز