به نقل از صدیق نیوز : غلامعلی کوهساری امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان درباره مشکلات حوزه دامداری اظهار کرد: کمبود آب و خشکسالی امسال سبب شده تا مشکلات زیادی در حوزه تامین نهاده‌های دامی در کشور و به تبع استان گلستان به وجود آید. وی تصریح کرد: متاسفانه هزینه‌های […]

به نقل از صدیق نیوز :

غلامعلی کوهساری امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان درباره مشکلات حوزه دامداری اظهار کرد: کمبود آب و خشکسالی امسال سبب شده تا مشکلات زیادی در حوزه تامین نهاده‌های دامی در کشور و به تبع استان گلستان به وجود آید.

وی تصریح کرد: متاسفانه هزینه‌های بالای نگهداری دام از جمله افزایش قیمت نهاده‌ها، افزایش داروهای مخصوص دام و دیگر عوامل در مقابل عدم تغییر قیمت گوشت و شیر مشکلاتی را برای دامداران ایجاد کرده که آنها تمایل به نگهداری دام ندارند.

* متاسفانه هیچ تلاشی برای آزادسازی نهاده‌های دام دپوشده در گمرکات و توزیع بین دامداران وجود ندارد

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات تامین نهاده‌های دام در کشور شاهد دپو نهاده‌های دام در گمرکات کشور هستیم که متاسفانه هیچ تلاشی برای آزادسازی آن و توزیع بین دامداران وجود ندارد.
وی ادامه داد: به طور قطع در این مسیر واردات و دپو نهاده‌های دامی افرادی سودجو منفعت می‌برند که باید دولت جلوی آنها را بگیرد.

کوهساری گفت: یکی از راه‌های رفع مشکلات تامین نهاده‌های دامی مشخص شدن افرادی است که در واردات این نهاده‌ها سهم قابل توجهی داشته و می‌توان گفت در توزیع این نهاده‌ها نقش اساسی دارند، دولت به طور شفاف این افراد را معرفی کرده تا مشخص شود چند نفر از آنها در دستگاه‌های خاص بوده و بر کار آنها نظارت دقیق و همه جانبه داشته باشد.

* شخصا پیگیر مسائل و مشکلات حوزه دامداران با رایزنی با مسوولان مرتبط کشوری باشم

وی بیان کرد: تلاش دارم طی امروز و فردا بتوانم دیدار، نشست و یا رایزنی‌هایی با مسوولان مرتبط کشوری مانند جهاد کشاورزی داشته و پیگیر مسائل و مشکلات حوزه دامداران باشم، نتیجه این پیگیری‌ها در روزهای آتی از طریق همین خبرگزاری به اطلاع دامداران و مردم شریف خواهد رسید.

انتهای پیام/۲۳۰۷خبرگزاری صدیق نیوز