به نقل از صدیق نیوز : ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف ۱۰۰۰ تن سبوس احتکاری در سطح استان به ارزش ۱۴ میلیارد ریال خبر داد .  به گزارش پایگاه خبری پلیس، مرتضی میرزایی اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در سالی که به عنوان سال تولید، پشتیبانی […]

به نقل از صدیق نیوز :

ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف ۱۰۰۰ تن سبوس احتکاری در سطح استان به ارزش ۱۴ میلیارد ریال خبر داد . 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، مرتضی میرزایی اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در سالی که به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی نامگذاری شده است، برخورد با جرایم اقتصادی و احتکار کالاهای اساسی و نهاده های دامی را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه، تعدادی از کارخانه های تولید آرد در سطح استان، نسبت به احتکار سبوس حاصله از گندم یارانه ای و عرضه خارج از شبکه آن و همچنین گران فروشی در سطح گسترده اقدام داشته اند، ماموران به بررسی موضوع پرداختند.

فرمانده انتظامی مازندران، تصریح کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی به همراه کارشناسان سازمان صمت و جهاد کشاورزی در بازرسی از کارخانه های آرد مورد نظر در برخی از شهرستان های سطح استان، موفق به کشف یک هزار و ۴۴ تن سبوس گندم احتکاری شدند.

این مقام انتظامی ارزش سبوس های کشف شده را برابر نظر کارشناسان، بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با هماهنگی قضائی کلیه انبارها پلمب شدند.

میرزایی با بیان این که تخلف از قوانین مرتبط با تولید و توزیع نهاده های دامی در سطح کشور و انبار این کالاها برای فروش خارج از شبکه و با قیمت آزاد از مصادیق احتکار تلقی می شود، اظهار کرد: در این راستا پرونده قضائی تشکیل و موضوع تحت رسیدگی است.

انتهای پیام


خبرگزاری صدیق نیوز