به نقل از صدیق نیوز : سعدی نقشبندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: امسال تاکنون ۳۶ فقره آتش‌سوزی در جنگل و مراتع استان رخ داده است که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و جنگل‌ها در سطح ۳۲۲ هکتار از اراضی استان شده است. وی افزود: سال گذشته در مجموع ۱۸۷ […]

به نقل از صدیق نیوز :

سعدی نقشبندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: امسال تاکنون ۳۶ فقره آتش‌سوزی در جنگل و مراتع استان رخ داده است که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و جنگل‌ها در سطح ۳۲۲ هکتار از اراضی استان شده است.

وی افزود: سال گذشته در مجموع ۱۸۷ فقره حریق در اراضی استان اتفاق افتاد که در نتیجه آن هزارو ۴۴۵ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان طعمه حریق شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان بیان کرد: امسال تاکنون ۲۶ فقره پرونده قاچاق چوب در استان تشکیل شده است که طی آن ۱۱۵ متر مکعب چوب نیز از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

نقشبندی افزود: سال گذشته نیز ۹۳ فقره تشکیل پرونده برای قاچاقچیان چوب و زغال در استان تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع دادشد که منجر به کشف و ضبط ۵۰۴ متر مکعب چوب و همچنین ۳هزارو ۱۲۹ کیلوگرم زغال شد. 

وی از همیاران طبیعت، دهیاران و عموم مردم خواست، هرگونه تخلف و قاچاق چوب را به این اداره اطلاع دهند تا سریعا نیروهای یگان حفاظت با همکاری پلیس وارد عمل شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان حفاظت و حراست از منابع طبیعی و جنگل‌ها را وظیفه ای خطیر دانست و گفت: متخلفان غیرمجاز درصورت قاچاق هرگونه چوب قطع شده با برخورد جدی روبرو خواهند شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰/رخبرگزاری صدیق نیوز